Wykład Macieja Turskiego na Asbiro MBA Nieruchomości

8 maja Maciej Turski miał przyjemność poprowadzić wykład na na Asbiro MBA Nieruchomości. Mówił między innymi o projekcie Smart Home Ready oraz rozwiązaniach systemowych dla domu i innych obiektów.

Oto najciekawsze pytania i odpowiedzi:

  • Przykłady niedrogich rozwiązań alarmowych

Istotną częścią systemu alarmowego jest koszt robocizny. Może on sięgać nawet kilku tysięcy złotych przy zaawansowanych systemach. Nieduży, przewodowy system alarmowy nie powinien kosztować za uruchomienie powyżej 1000 zł. Dużo tańsze pod kątem robocizny mogą być systemy bezprzewodowe, jednak należy liczyć się z droższym sprzętem, awaryjnością i koniecznością wymiany baterii. W przypadku systemu przewodowego w wersji budżetowej polecam Satel VERSA, zaś w bezprzewodowej Satel Mirca lub ABAX

Najłatwiejszym wyborem są rolety antywłamaniowe. Są najpopularniejsze i przekłada się to na cenę, konstrukcję, serwisowanie etc. Sprawdzeni wykonawcy w centrum budowlanym przy ul. Bartyckiej.

  • Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni nagrzewają „wodę w organizmie” a nie mury, więc dają przede wszystkim efekt ciepła a nie realne ciepło. Może to być jednak rozwiązanie skuteczne dla trudnych do nagrzania kamienic. Występują w formie „świecących lamp” jak i paneli instalacyjnych.

  • Szafka RACK

Inaczej szafka strukturalna, szafka teletechniczna. Służy do umieszczania w domu/biurze osprzętu sieci komputerowej, telewizyjnej, serwerów, etc. Występuje w wielu rozmiarach.