loader image
Realizujemy

Kompleksowe instalacje smart home

Obsługa 360°

Każdemu klientowi przypisujemy Kierownika Projektu, który koordynuje całe przedsięwzięcie i komunikuje się z wykonawcami. Dzięki temu klient ma gwarancję sprawnej komunikacji podczas całej realizacji domu smart.

Projekt 360°

Nasz projekt wykonawczy obejmuje wszystkie branże elektryczne, dzięki czemu powstaje spójna koncepcja domu smart. W projekcie zawarte są instalacje elektryczne, alarmowe, multimedialne i teletechniczne.

Wykonanie 360°

Realizujemy kompleksowe systemy smart: od koncepcji, przez projekt, prace instalatorskie aż po uruchomienie i integrację poszczególnych rozwiązań. Zajmujemy się wszystkimi pracami elektrycznymi w budynku i na posesji.

Bezpłatna wycena online
Odkryj

Cztery scenariusze smart home

Każdy ze scenariuszy opracowywany jest indywidualnie z klientem, adekwatnie do jego potrzeb i nawyków. Scenariusze są tworzone i rozbudowywane w ramach Final Tuningu systemu. Posiadamy gotowy katalog wstępnych scenariuszy, które omawiamy z klientem i dostosowujemy do jego oczekiwań.

 • Przycisk „wyjście z domu” -> wyłączenie oświetlenia, wyłączenie klimatyzacji, ogrzewanie i rekuperacja przechodzi w tryb standby
 • Czujnik obecności nie widzi nikogo w pomieszczeniu przez 15 minut -> wyłącza światło i klimatyzację
 • Indywidualny pomiar temperatury w każdym pomieszczeniu -> precyzyjna regulacja temperatury ogrzewania i klimatyzacji
 • Otwarcie okna w pomieszczeniu -> tymczasowe zablokowanie działania ogrzewania, klimatyzacji i rekuperacji
Generuj

oszczędności

 • Wykrycie zalania -> zamknięcie zaworu wody + powiadomienie na telefon
 • Uzbrojenie alarmu -> wyłączenie prądu z gniazd elektrycznych i zamknięcie rolet w całym domu
 • Wykrycie czadu w garażu -> otwarcie bramy garażowej i powiadomienie na telefon
 • Wykrycie intruza w domu -> włączenie światła na całej posesji, miganie światła w domu, wywołanie alarmu, podniesienie rolet
Poczuj się

bezpiecznie

 • Przyłożenie breloka do domofonu -> otwarcie furtki, otwarcie drzwi wejściowych, włączenie w salonie oświetlenia i muzyki. Niepotrzebne fizyczne klucze!
 • Rzut okiem na telefon -> bieżąca analiza zużycia prądu w domu, wykresy, historia
 • Dzwoni kurier domofonem -> otwarcie furtki, oświetlenia na ogrodzeniu i schowka na paczki
 • Usterka pompy, wymiana filtra rekuperatora, awaria kotła, wyciek gazu, otwarcie okna, inne sytuacje szczególne -> powiadomienie na telefon
Przejmij

kontrolę

 • Przycisk „dobranoc” -> przełączenie oświetlenia na tryb nocny i włączenie na 5 minut ścieżki świetlnej do sypialni, wyłączenie muzyki i telewizora
 • Przycisk „wyjście z domu” -> uzbrojenie alarmu, wyłączenie światła, wyłączenie klimatyzacji, wyłączenie muzyki
 • Przemieszczanie się domowników po domu bez wciskania jakichkolwiek klawiszy -> podążanie oświetlenia i muzyki
 • Podwójne mrugnięcie „długich” świateł w samochodzie przed posesją -> otwarcie bramy wjazdowej i garażowej, włączenie oświetlenia przed domem
Odzyskaj

cenny czas

Poznaj

nasz proces

Działamy według precyzyjnego, wypracowywanego przez wiele lat harmonogramu prac, dzięki czemu każdy etap realizacji w Twojej inwestycji jest jasny i udokumentowany.

ETAP I
5 dni
Rozpoczęcie współpracy

Przeprowadzimy z Tobą bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje projektowe. Przedstawimy możliwości systemów smart i odpowiemy na Twoje pytania. Przygotujemy również wstępne kosztorysy.

Wycena online
Czytaj więcej
ETAP II
30 dni
Prace projektowe

Przeprowadzimy dla Ciebie warsztaty projektowe oraz wydamy projekt wykonawczy instalacji kablowych. Tym samym zakończymy etap prac projektowych

Czytaj więcej
ETAP III
30 dni
Realizacja okablowania

Rozpoczniemy od oznaczenia i omówienia z Tobą punktów na budynku. Następnie przystąpimy do przygotowania tras kablowych i rozprowadzimy całość okablowania. Po realizacji nastąpi odbiór wykonanego okablowania. W szczególnych okolicznościach zajmiemy się nadzorem lub audytem prac wykonywanych przez wykonawcę Inwestora.

Czytaj więcej
ETAP IV
14 dni
Instalacje prowizoryczne

Na czas budowy domu wykonamy wszystkie niezbędne instalacje prowizoryczne, usprawniające prace i zwiększające bezpieczeństwo budynku.

Czytaj więcej
ETAP V
25 dni
Smart Home

Uzgodnimy szczegółowo funkcje Smart oraz dokonamy prefabrykacji rozdzielnicy elektrycznej. Zamontujemy i uruchomimy systemy sterowania oświetleniem, roletami, bramami i innymi rozwiązaniami, które wspólnie opracowaliśmy.

Czytaj więcej
ETAP VI
7 - 10 dni
Systemy towarzyszące

Zajmiemy się montażem i uruchomieniem pozostałych systemów domowych związanych z bezpieczeństwem i komunikacją.

Czytaj więcej
ETAP VII
10 dni
Elementy naścienne

Po docelowym wykończeniu ścian i sufitów zainstalujemy gniazda, włączniki, oprawy oświetleniowe i inne urządzenia naścienne i sufitowe.

Czytaj więcej
ETAP VIII
3 dni
Uruchomienie systemów multimedialnych

Po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych zainstalujemy urządzenia i systemy multimedialne.

Czytaj więcej
ETAP IX
5 - 7 dni
Integracja systemów zewnętrznych

Po uruchomieniu systemów dostarczanych przez zewnętrznych wykonawców (np. instalacji grzewczej, wentylacyjnej), zajmiemy się ich integracją z systemem Smart Home.

Czytaj więcej
ETAP X
3 x 1 dzień
Final Tuning

Final Tuning to wisienka na torcie naszych prac. Po zamieszkaniu i zaprzyjaźnieniu się z systemy, wspólnie z Tobą będziemy dokonywać modyfikacji, rozszerzeń i zmian w systemie, by jeszcze lepiej Smart Home by Futunext spełniał potrzeby Twojej rodziny.

Czytaj więcej
Wycena online
Czym jest

Podwójna gwarancja futunext

Za realizację usług według naszych standardów odpowiadają dwa podmioty.

Pierwszy to firma prowadząca lokalny oddział Futunext, czyli Twój wykonawca, który zobowiązany jest realizować prace zgodnie ze standardami naszej Sieci.

Dodatkową gwarancję zapewnia Centrala Futunext, zarządzająca ogólnopolską siecią Futunext. Centrala sieci koordynuje pracę oddziałów oraz jakość realizowanych usług przez poszczególne oddziały.

Czym jest jakość według Futunext?

 • Przygotowujemy przejrzyste, zrozumiałe, a przede wszystkim wiążące kosztorysy poszczególnych prac.
 • Tworzymy kompleksowy, spójny projekt wszystkich instalacji kablowych, tworzących system smart (dotyczy usługi Program Technologiczny Domu).
 • Całość zlecenia dzielimy na etapy, a każdy z nich jest finalizowany odbiorem prac.
 • Realizujemy kompleksowe systemy smart – od koncepcji, przez prace projektowe, instalacyjne, aż do uruchomienia i obsługi pogwarancyjnej.
 • Realizujemy usługi według autorskiego systemu procedur.
 • Tworzymy dokumentację powykonawczą zrealizowanych prac.
 • Koordynujemy prace z innymi wykonawcami pracującymi na budowie.
 • Realizujemy usługi przy pomocy sprawdzonych, certyfikowanych materiałów i urządzeń.
 • Elementy widoczne systemu zawsze konsultujemy z Inwestorem.
 • Do każdego projektu przypisujemy Kierownika Projektu, który nie tylko koordynuje prace Futunext, ale również doradza Inwestorowi w szeroko rozumianych obszarach techniczno-instalacyjnych.

W jaki sposób dbamy o jakość realizacji?

 • Stale podnosimy kompetencje pracowników za pomocą autorskiego systemu szkoleń.
 • Tworzymy i aktualizujemy wytyczne, procedury i listy kontrolne określające sposób realizacji poszczególnych prac.
 • Organizujemy szkolenia międzyoddziałowe, by jeszcze skuteczniej dzielić się wiedzą i doświadczeniem.
 • Kontrolujemy spójność projektów i poprawność realizowanych zadań.

Rozwiń

Jesteśmy

partnertami

Najczęściej

zadawane pytania

Od czego by tu zacząć 😉 ? Naszym priorytetem jest powodzenie Twojego projektu. Dzięki temu, że jesteśmy siecią wykonawców, możemy zapewnić unikalną na rynku Podwójną Gwarancję Futunext.
link-placeholder
Więcej o Podwójnej Gwarancji Futunext
Na to pytanie tak samo trudno odpowiedzieć jak na pytanie „ile kosztuje dom?”. Kosztorysy systemów Smart należy zawsze porównywać z kosztem, który Inwestor poniesie na automatykę niezintegrowaną. Przykładowe kosztorysy porównawcze publikujemy w rocznikach „Raport SMART HOME”.
link-placeholder
Raport SMART HOME
Poglądowy kosztorys możesz przygotować samodzielnie na naszej stronie. Ponadto po pierwszym spotkaniu doradczym, podczas którego przeanalizujemy Twoje potrzeby i doradzimy Ci, będziemy w stanie przygotować dla Ciebie kosztorys wstępny. Spotkanie jest bezpłatne i niewiążące.
link-placeholder
Umów się na spotkanie

Zazwyczaj odpowiadamy „Im wcześniej tym lepiej”, gdyż już na wstępnych etapach tworzenia koncepcji domu możemy sporo podpowiedzieć i doradzić. Rekomendowanym przez nas momentem do nawiązania kontaktu jest stan surowy otwarty domu, bez instalacji elektrycznych i sanitarnych.

link-placeholder

 
Umów się na spotkanie
Kierownik Projektu z ramienia Futunext utrzymuje stały kontakt z architektem i innymi wykonawcami, by zachować płynność wymiany informacji – wyjaśnia szczegóły projektu i zależności między instalacjami Smart a innymi projektami i pracami oraz pozyskuje wytyczne od innych branżystów. Podstawą udanego projektu jest sprawna komunikacja.
Domu nie uda się skutecznie wybudować bez projektu. Podobnie jest z tak zaawansowanym rozwiązaniem jak system Smart Home. Łatwiej, taniej i bezpieczniej jest dopracować koncepcję działania systemu „na papierze” niż na żywym organizmie. Dlatego projekt systemu Smart Home jest absolutnie niezbędny.
KNX to ogólnoświatowy standard systemów automatyki budynków. Najwygodniej go porównać na przykład do USB – urządzenia wielu producentów komunikują się ze sobą i tworzą jeden system. Zapewnia to nam oraz naszym klientom elastyczność w doborze poszczególnych komponentów oraz zapewnia obsługę pogwarancyjną na dziesiątki lat.
Smarthome Ready to opracowany przez Futunext standard instalacji elektrycznej umożliwiającej prace w trybie hybrydowym – zarówno jako instalacja klasyczna jak i Smart Home. Umożliwia to przygotowanie domu na etapie okablowania na technologiczną przyszłość i możliwość rozbudowy o kolejne funkcjonalności w przyszłości – również etapami.
Naszym celem jest tworzenie systemów niezawodnych, minimalizując konieczność obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Dlatego – by zapewnić maksymalną sprawność – nie podejmujemy się realizowania kompleksowych instalacji opartych na systemach bezprzewodowych. Rozwiązania bezprzewodowe traktujemy jedynie jako uzupełnienie systemów kablowych.
Oferujemy obsługę 360° w zakresie instalacji elektrycznych i elektronicznych w domach i budynkach komercyjnych. Projektujemy, instalujemy i uruchamiamy i obsługujemy systemy Smart Home, rozwiązania z zakresu teletechniki, systemy bezpieczeństwa oraz rozwiązania multimedialne. Prowadzimy również standardowe prace związane z instalacjami elektrycznymi takie jak rozprowadzenie okablowania czy montaż gniazd i oświetlenia.
Posiadamy oddziały w największych miastach Polski, które prowadzą pracę w takim samym, wypracowanym standardzie. Nad jakością prac oraz ciągłym rozwojem czuwa centrala Futunext.
PTD (Program Technologiczny Domu) to autorska formuła projektowania nowoczesnych instalacji domowych opracowana przez Futunext. Prace rozpoczynamy warsztatem projektowym z klientem i architektem, zaś efektem prac jest spójny projekt wszystkich instalacji kablowych w budynku.
To samo, co w domu ze instalacją standardową. O ile część z urządzeń ma podtrzymanie zasilania, to oświetlenie lub rolety nie będą działać. Po powrocie zasilania cała instalacja uruchomi się w stanie sprzed awarii prądu. Warto zaznaczyć, że dla bardziej wymagających projektów realizujemy pełne systemy podtrzymania zasilania, nie jest to jednak niezbędne.
Inteligentny dom to specjalnie przygotowanie okablowanie i urządzenia pozwalające na sterowanie oświetleniem, gniazdami, roletami ogrzewaniem itd. oraz praca programisty/integratora, który cały ten system uruchomi według oczekiwań klienta. Inteligentny dom to również połączenie wszystkich istniejących w budynku instalacji w jeden spójny ekosystem.
W inteligentnym domu zamiast wielu różnych sterowników, włączników i kontrolerów stosowane są przyciski wielofunkcyjne. Sposób ich obsługi jest analogiczny dla każdego pomieszczenia, dlatego dobrze zaprojektowany system automatyki jest wygodniejszy i prostszy w stosowaniu niż sterowanie indywidualne różnymi sterownikami rolet, ogrzewania, rekuperacji i oświetlenia. Bardziej zaawansowane, okazjonalnie wykorzystywane funkcje są uruchamiane za pomocą aplikacji mobilnej.
Jak do każdego domu, do inteligentnego również można się włamać, dlatego też ważne jest, aby system alarmowy był dobrze zaprojektowany i sprawny. Kwestia zhackowania inteligentnego domu stała się już pewnym mitem, o którym więcej można dowiedzieć się z naszej książki „10 mitów inteligentnych domów”.

Bezpłatna wycena online

Określ powierzchnię inwestycji

50 m2
250 m2
500 m2
750 m2
1000 m2
Wyceń
Przejdź do wyceny
Mateusz Orłowski
Maciej Turski
Mariusz Morycz
Barłomiej Dziewulski
Łukasz Woźniak