Targi Dom Inteligentny 2013

Już kurz po targach Dom Inteligentny opada. I ja również się tam byłem. Reprezentując naszego partnera, firmę ID Electronics dzielnie odpowiadałem na wszystkie pytania gości oraz zapoznawałem się z ofertą innych wystawców. Co zauważyłem:

  • Topowych producentów i dystrybutorów sprzętu do automatyzacji budynków, głównie w standardzie KNX. Te targi to miejsce, które te firmy muszą obowiązkowo uwzględniać w swoim budżecie marketingowym.
  • Producentów i dystrybutorów mniejszych lub mniej znanych rozwiązań, również firmowych, zamkniętych systemów. Próbują w właśnie w tym miejscu poinformować świat o swoim istnieniu. Czy to dobry wybór? Nie mnie to oceniać.
  • Piękne przestrzenie – Soho faktory wręcz idealnie nadaje się do tego typu imprez – nadaje klimatu. Targi wiele by straciły, gdyby przeniosły się do klasycznej przestrzeni biurowo-targowej jak np. EXPO czy korytarze Stadionu Narodowego.
  • Wystawców sprzętu audio i wideo, reprezentantów branży motoryzacyjnej – prawdopodobnie organizatorzy uznali, że branża smarthome to trochę za mało. Jak tak dalej pójdzie, na przyszłych targach będą miksery i malaksery. Czy to źle? W mojej ocenie ciekawie urozmaica przestrzeń targową i – jeśli jest gwarantem kolejnych edycji – to czemu nie?
  • Że to świetne miejsce, do bliższego poznania kolegów z branży. Niejednokrotnie obsługa stanowisk znacznie przekraczała liczbę zainteresowanych.

Czego jestem pewien? Że na kolejnych targach na pewno się pojawię.