Prognoza na 2016 roku

Blog www.dominteligentny.info poprosił mnie o przygotowanie krótkiej prognozy na temat rynku domów inteligentnych w 2016 roku. Oto, co napisałem:

 

“Jesteśmy tuż przed wielkim boom’em w branży inteligentnych domów w Polsce. Sprzęt staje się coraz dostępniejszy, wiedza powszechniejsza, usługi coraz bardziej profesjonalne. Czy jednak możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu zainteresowania Smarthome w 2016 roku? Nie sądzę. Myślę, że musimy jeszcze na to chwilę zaczekać.

Czego zatem możemy się spodziewać w nowym roku? Wierzę, że wydarzy się jednak wiele ciekawego. Wraz ze wspomnianą profesjonalizacją wykonawców, szczególnie firm jedno- i kilkuosobowych, rynek zacznie się konsolidować. Powstaną organizacje zrzeszające wykonawców, które będą pracować na rzecz danej grupy. Wymuszą kolejny wzrost jakości, zapewnią odpowiednie procedury i dostęp do wiedzy.

Kolejnym trendem, który może nabrać znaczenia będzie przygotowywanie domów i apartamentów do wdrożenia systemu automatyki w przyszłości. Już dziś wielu wykonawców taki produkt oferuje – my również. Pod nazwą Smarthome Ready™ by Futunext® kompleksowo przygotowujemy budynki na technologiczną przyszłość.

Więcej prognoz na najbliższe lata znajdziesz w ostatnim rozdziale mojej książki „10 mitów inteligentnych domów”. Pobierzesz ją bezpłatnie z www.futunext.com/10mitow. Jeśli działasz w branży Smarthome i tak jak ja widzisz większy potencjał we współpracy niż rywalizacji, odezwij się do mnie.”

Jeśli jesteście ciekawi całości artykułu – znajdziecie go <TUTAJ>. Szczerze zachęcam do zajrzenia do tego artykułu – pojawiło się tam wiele trafnych spostrzeżeń i pomysłów!