Nowy rok rozpoczynamy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (oraz odrobina prywaty)

Zamarzyło nam się, by lepiej chronić to, co budujemy. Marka Futunext zaczęła istnieć i należy jej się odpowiednia ochroną. To dla mnie o tyle ważniejsze, że bardzo niewiele firm z branży domów inteligentnych jest w stanie pochwalić się tym upragnionym  ® przy nazwie. To również jasny sygnał dla klientów i partnerów, że nie jesteśmy firmą na jeden sezon, tylko budujemy coś większego. Mając na względzie, jak długo trwają badania i cały proces rejestracji znaku towarowego nie czekałem zbyt długo i odwiedziłem kilka dni temu Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej by dowiedzieć się, co muszę zrobić, by zabezpieczyć markę. Szybko okazało się, że przy pewnej dozie zaangażowania nie będę potrzebował adwokata – rzecznika patentowego, bo z formalnościami będę w stanie sobie poradzić sam. I tak zrobię! Mam nadzieję, że to dobra decyzja, bo cała procedura będzie znacznie mniej kosztować. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Będę na bieżąco informować o postępach w procesie rejestracji znaku towarowego.

 

Jeśli zainteresował Cię temat rejestracji znaku towarowego w praktyce, chętnie podzielę się swoim doświadczeniami. W dziale kontakt znajdziesz na mnie namiary.

 

Korzystając z dzisiejszego wpisu pozwolę sobie na odrobinę prywaty.

Dokładnie rok temu miałem przyjemność podjąć jedną z najlepszych decyzji w moim życiu – zapisać się do szkoły biznesu i rozwoju osobistego ASBIRO. Nie mam wątpliwości, że był to rok rewolucji. W ten weekend odbył się mój ostatni zjazd, skorzystałem z okazji, by podziękować i powiedzieć kilka ciepłych słów do studentów i organizatorów. Dlaczego o tym piszę? Bo w pewnym sensie szkoła Asbiro jest współtwórcą FUTUNEXT i należy jej się za to podziękowanie. Jeśli zainteresował Cię ten post i chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat Asbiro – zadzwoń do mnie lub napisz – opowiem jak było.

53b

53c

53d

53e

 

To jednocześnie czas, gdy bliżej wiążę się z kolejną organizacją, dzięki której chcę się rozwijać. Nie jest przypadkiem, że poznałem ją właśnie na kursie ASBIRO. Mowa tu o Toastmasters – klubie mówców i liderów. Zobaczymy, gdzie mnie ta ścieżka doprowadzi, jestem tego bardzo ciekaw…

53f