loader image

Kurs wprowadzający SmartHome Ready – Nowoczesne instalacje domowe – Część II – Rewolucja w instalacjach

Czy chciałbyś mieć nowoczesny, wygodny i oszczędny dom? Na pewno tak! Zatem co go charakteryzuje? Przemyślane rozwiązania architektoniczne? Piękna bryła budynku, dobrze dopasowany rozkład wnętrz, użyte kompozycje kolorystyczne i dodatki? Niewątpliwie tak. Użyte materiały? Ekologiczne, odporne na upływ czasu, trudne warunki zewnętrzne, mające dobre współczynniki energooszczędne
i po prostu ładne? Na pewno. Ale czy to wszystko?

My wierzymy, że dobry dom, to dobre instalacje. Oświetlenie, które podkreśla walory pomieszczeń. Oszczędne ogrzewanie, które daje komfort. Przemyślana lokalizacja gniazd naściennych i włączników. Stabilna sieć komputerowa, która sięga do każdego kąta domu i poza niego. Prosty w obsłudze system alarmowy, który realnie chroni rodzinę i dobytek. Rozwiązania multimedialne, które zamienią salon
w prawdziwe kino. A to dopiero wierzchołek góry lodowej…

 

Czy podzielasz naszą opinię?

Dotychczas zaprojektowanie instalacji spełniającej powyższe oczekiwanie było ekstremalnie skomplikowane i kosztowne. Wymagało korzystania z usług wielu wykonawców, specjalistów w swoich dziedzinach. Jedni doradzali, inni projektowali, jeszcze inni wykonywali. Potrzebne były dodatkowe nakłady pracy na ich koordynację, gdyż najczęściej zajmowali się oni jedynie fragmentem całej instalacji. Zamiast „domu szytego na miarę” pojawiało się szerokie pole do popełniania błędów, brak odpowiedzialności oraz kolejne opóźnienia i kolejne poprawki. Ponadto, każda z tych instalacji wymagała zakupu kosztownych urządzeń we wczesnej fazie budowy lub remontu domu. Niewielu na to stać.

Czy jest jakaś alternatywa? Polskie budownictwo wymaga zmiany, dopasowania do realiów ekonomicznych i zdrowego rozsądku. Uświadomiliśmy sobie te potrzeby, stanęliśmy na wysokości zadania i stworzyliśmy standard SmartHome Ready®. Czym jest standard SmartHome Ready®?

  • To sposób na spójny projekt wszystkich instalacji domowych wykonany przez jedną osobę,
    co eliminuje problem konfliktów w dokumentacji.
  • To wiedza i narzędzia, umożliwiające każdemu samodzielną realizację projektu.
  • To możliwość wykonania wszystkich instalacji przez jedną ekipę wykonawczą, co znacząco zmniejsza koszt realizacji i minimalizuje ryzyko poprawek i opóźnień.
  • To ograniczenie początkowych kosztów do minimum. Najdroższą część nowoczesnych instalacji
    – urządzenia – można kupić i zainstalować w przyszłości. Dom jest na to gotowy.
  • To szansa na oszczędność kilkudziesięciu tysięcy złotych podczas budowy lub remontu domu.
  • To jakość, na którą stać wszystkich Polaków.