loader image

Inteligentny dom niczym nowoczesny samochód

Coraz więcej świadomych osób stawia na systemy inteligentnego domu. To rozwiązania, które korzystnie wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie, bezpieczeństwo, a także wygodę. Nie bez znaczenia są również realne oszczędności i aspekt dbania o środowisko, poprzez zrównoważone gospodarowanie zasobami. Czy przesadą będzie, jeżeli inteligentny dom porównamy do innowacyjnego samochodu? Sprawdź!

Inteligentny dom i nowoczesny samochód - podobieństwa

Wbrew pozorom, podobieństw między inteligentnym domem i nowoczesnym samochodem jest sporo. W obu przypadkach można dostać się do wnętrza bez posiadania kluczyków. Wystarczy odcisk palca, kod, czy też sterowanie zdalne za pomocą pilota lub telefonu. Po wejściu do domu takie parametry jak: oświetlenie, temperatura powietrza, czy też włączenie muzyki mogą zadziać się automatycznie. Jest to uzależnione od preferencji właściciela budynku i ustalonej konfiguracji. Ten obszar z powodzeniem można porównać z automatycznym ustawianiem się fotela, lusterek, czy też ogrzewania w nowoczesnym samochodzie. Już widzimy sporo wspólnego, a to jeszcze nie koniec.

Dobrej jakości system smart home będzie w stanie sterować wieloma urządzeniami w domu. Obecnie to już nawet kilkaset sprzętów i parametrów, o które nie musimy się martwić. Zmieniająca się pora dnia lub warunki atmosferyczne to powód do tego, aby zmieniało się również natężenie oświetlenia w domu, czy też regulowana była wysokość rolet i żaluzji. Nie musisz tego robić ręcznie, jeżeli posiadasz dobrze skonfigurowany system. Czy nie jest to podobne do automatycznego przyciemniania się lusterek w aucie, oświetlenia, czy też wycieraczek?

Jak wpływa to na Twoje bezpieczeństwo?

Formularz Rezerwacji

Dowiedz się więcej

Mogłoby się wydawać, że te podobieństwa wskazują przede wszystkim na wygodę i oszczędność czasu. To ważny aspekt, ale zdecydowanie nie najważniejszy. Kluczem jest tu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. W nowoczesnym domu nieocenionym wsparciem są m.in.: asystent pasa ruchu, tempomat, systemy ESP, czy ABS. W smart home możesz z kolei liczyć na odpowiednio zintegrowane czujniki: pożaru, zalania, gazu, czy też otwartych okien i drzwi. System nie tylko wykryje zagrożenie, ale automatycznie Cię o tym powiadomi i wdroży plan naprawczy. Może to być zamknięcie zaworu z wodą, czy też zmiana parametrów systemu wentylacji.

Postaw na bezpieczeństwo

O ile w nowoczesnych autach systemy smart stają się standardem i są instalowane bezpośrednio przez producenta, tak w przypadku domu sam musisz o to zadbać. W związku z tym już na etapie projektowania inwestycji warto skontaktować się z renomowanym partnerem, który świadczy tego typu usługi.

Jako Futunext od lat specjalizujemy się w realizacji systemów inteligentnego domu. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych, w tym wydajnego i niezawodnego KNX. Naszym zdaniem jest dużo wydajniejszy niż popularny Grenton. Na podstawie KNX tworzymy projekty i wdrażamy je u swoich klientów. Dzięki nam Twój dom będzie bezpieczny i wygodny w użytkowaniu niczym nowoczesny samochód. Ponadto wprowadzisz realne oszczędności czasu i pieniędzy, a także zadbasz o odpowiednie gospodarowanie posiadanymi zasobami. Projekty realizujemy zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem.

Bezpłatna wycena online

Określ powierzchnię inwestycji

50 m2
250 m2
500 m2
750 m2
1000 m2
Wyceń
Przejdź do wyceny