Inteligentna doniczka

Ten projekt nas na prawdę zaskoczył. Nie jesteśmy co prawda zwolennikami rozwiązań ‘standalone’. Już teraz otacza nas zbyt dużo urządzeń i systemów, które wymagają od nas osobnej uwagi i umiejętności obsług, ale ten projekt zasłużył na wyróżnienie. Na Kickstarterze (czyli metodą inwestycji grupowej) uruchomiony został inteligentny i samowystarczalny ogródek, który pozwoli Wam wyhodować w kuchni truskawki, chilli i wszelkiej maści zioła.

Więcej o całej akcji na stronach Kickstartera:

Smart Herb Garden by Click & Grow

Może to jest pomysł na świąteczny prezent? Choć znając tempo akcji crowdfundingowych na gotowy produkt będziemy musieli jeszcze długo zaczekać.

 

Na stronach projektu nie wyszczegółowiono jednak jednej, dla nas bardzo ważnej kwestii, a mianowicie – czy to rozwiązanie da się zintegrować z systemem automatyki? W naszej ocenie istnieje zbyt dużo pojedynczych rozwiązań, wymagających osobnej obsługi, nauki i konfiguracji w domu. Ileż lepiej byłoby, gdyby jednym prostym narzędziem dało się zapanować nad całą techniką w domu? A wystarczy przewidzieć udostępnienie komend sieciowych lub interfejs do KNX

 

—Aktualizacja z 1 grudnia 2015 roku—

Temat wciąż jest interesujący, dlatego prezentujemy wideorecenzję tego rozwiązania: