Dobry blog o inteligentnych domach – inteldom.blogspot.com

Dziś chciałbym Wam serdecznie polecić bloga p. Stanisława Kopczyńskiego o rynku inteligentnych domów w Polsce. To niewątpliwie kawał dobrej roboty, masa rzetelnej wiedzy i materiały na wiele godzin czytania i oglądania. Niewątpliwie polski rynek smarthome potrzebuje właśnie takich źródeł, by mógł rozwijać się we właściwym kierunku.

 

Niewątpliwie blog skupia informacje o polskich producentach sprzętu do automatyzacji budynków. Gdyby nie to miejsce, z pewnością nie zdawałbym sobie sprawy o takiej mnogości systemów. Niektóre z nich działa w stosowanym przez nas standardzie KNX – w naszej prywatnej opinii to pocieszające. Jako wykonawcom trudno jest zaufać młodemu produktowi na tyle, by z czystym sumieniem polecać go swoim klientom. KNX jako otwarty standard, choć obarczony wieloma wymaganiami, ułatwia lokalnym producentom mierzenie się z gigantami tego rynku. Nie mam jednak wątpliwości, że i wśród rozwiązań polskich rozwiązań firmowych znajdą się perełki – w poszukiwaniu ich najlepiej zajrzeć właśnie na bloga inteldom.blogspot.com. Misją tej strony jest informowanie o ciekawych alternatywach dla KNX produkowanych przez polskie firmy.

 

Na blogu znajdziecie również wiele ciekawych materiałów, obserwacji i opinii na temat polskiej firmy i systemu Fibaro, nazywanej (zdaje się nie tylko tam) z nie do końca znanej mi przyczyny “Firmą F”. Zaintrygowani? Zaglądajcie na:

 

www.inteldom.blogspot.com