Poznaj wycenę Twojego inteligentnego domu
Stając na przeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy narzędzie do oszacowania kosztów instalacji inteligentnego domu. Na podstawie wprowadzonych przez Państwa informacji przygotujemy szacunkową wycenę systemu automatyki dla Państwa domu. Mimo, że jest to jedynie orientacyjna wycena, dość precyzyjnie określa koszt inwestycji, uwzględniając wszystkie niezbędne elementy. Nie mniej zwracamy uwagę na to, że docelowa oferta na realizację wykonana przez nasz dział handlowy może różnić się od poniższej. Może być zarówno niższa, dzięki optymalizacji doboru sprzętu, jak i wyższa ze względu na szczególne utrudnienia, czy wymagania projektowe.

Ładuję...

Wielkość instalacji

Szczegóły kosztorysu

Obsługa

Dane

Obecność serwera wizualizacji umożliwia obsługę inteligentnego domu za pomocą aplikacji mobilnej oraz przeglądarki WWW. Możliwe jest sterowanie instalacją domową z dowolnego miejsca na świecie. W serwerze zawarte są wszystkie funkcje włączników naściennych, pomiary ze wszystkich czujników oraz dodatkowe funkcje logiczne, które można dodatkowo zaprogramować.
Liczba paneli dotykowych w domu. Panele dotykowe nie tylko umożliwiają zgrupowanie wielu funkcji sterujących w jednym miejscu, ale tez posiadają wyświetlacz umożliwiający odczyt aktualnej temperatury, wilgotności czy dwutlenku węgla a także trybu grzewczego, aktualnej sceny świetlnej i innych parametrów programowych inteligentnego domu. Ponadto panele wyposażone są w wewnętrzny czujnik temperatury.
Oświetlenie to nieodłączny element domowej instalacji elektrycznej. Wybierz liczbę obwodów, którą przewidujesz w swoim domu. Każdym z tych obwodów będziesz mógł bezpośrednio sterować za pomocą przycisków naściennych, paneli, scen oraz innych funkcji. W ramach jednego obwodu może być kilka źródeł światła, jak np. lampy sufitowe czy karnisze.
Oświetlenie ściemniane jest wyjątkową funkcją inteligentnego domu. Źródło światła może zmieniać swoją wartość w zakresie od 0 do 100%. Oznacza to na przykład, że w oświetlenie korytarza w nocy może automatycznie załączać się tylko na 20%, a kinkiety w salonie w połączeniu ze sceną “Kino” będą tylko delikatnie rozjaśniać pomieszczenie.
Jest realizowane za pomocą pasków LED RGB i umożliwia wybór dowolnego koloru z tęczy barw. Dobrany kolor może być nie tylko elementem sceny świetlnej generującej odpowiedni nastrój w łazience czy salonie ale też źródłem informacji np. o przekroczeniu temperatury czy zbyt dużym stężeniu dwutlenku węgla w pomieszczeniu. Zastosowanie ogranicza wyobraźnia.
Liczba stref grzewczych w domu. Osobnymi strefami grzewczymi powinny być zamykane pokoje i łazienki, natomiast salon z otwartą jadalnią i kuchnią można uznać za jedną strefę. Można również pominąć pomieszczenia gospodarcze takie jak garderoby, spiżarnie czy kotłownie. W ramach jednej strefy grzewczej może być kilka grzejników naściennych lub pętli ogrzewania podłogowego.
Albo szerzej – napędy okienne. Łączna liczba elektrycznych rolet, żaluzji, karniszy, markiz oraz elektrycznych ekranów projekcyjnych przewidywanych w domu. Każdym z napędów będzie można niezależnie sterować za pomocą przycisków naściennych czy aplikacji, ale mogą być też częścią scenariuszy takich jak “poranny budzik”, “wyjście z domu” lub “kino”.
Łączna liczba wszystkich urządzeń elektronicznych obsługiwanych za pomocą pilotów, które powinny być zintegrowane z inteligentnym domem. Do tej grupy należą np. klimatyzatory, telewizory czy radia łazienkowe sterowane za pomocą pilota podczerwieni. Dodanie ich do listy umożliwi odtworzenie oryginalnego pilota w aplikacji inteligentnego domu.
Szacunkowa liczba pozostałych obwodów elektrycznych, które powinny być zintegrowane z inteligentnym domem. Do tej grupy należą między innymi: wentylatory, bramy garażowe i wjazdowe, elektrozaczepy w furtkach i drzwiach wejściowych, siłowniki odcinające wodę, gaz i podlewanie, elektryczne grzejniki i maty grzewcze, obwody podgrzewania podjazdów i rynien.
Podłączenie do systemu dodatkowego, inteligentnego licznika energii, który umożliwia odczyt na aplikacji inteligentnego domu chwilowego zużycia mocy, oraz dziennego i miesięcznego zużycia energii. Zużycie wyświetlane jest w formie listy wykresu w kilowatogodzinach lub złotówkach. Bieżąca obserwacja poziomu zużycia energii elektrycznej może umożliwić wprowadzenie znacznych oszczędności w domu.
Łączna liczba wszystkich włączników (przycisków) naściennych w domu pomniejszona o liczbę miejsc, w których zamiast klasycznego włącznika powinien znaleźć się panel dotykowy. Funkcja włącznika jest ustalana na etapie programowania i może to być zarówno włączanie lub ściemnianie pojedynczych obwodów oświetleniowych, załączanie scen, jak i sterowanie roletami czy ogrzewaniem.
Czujniki obecności umożliwiają automatyczne załączenie pojedynczych obwodów oświetleniowych lub całych scen oświetleniowych bądź muzycznych. Ponadto ich działanie może być odwrotne – wyłącza oświetlenie po odpowiednio długim czasie braku detekcji. Ponadto czujniki posiadają pomiar aktualnego natężenia nasłonecznienia i na różnych poziomach jasności mogą uruchamiać inne funkcje.
Na podany email zostanie wysłana przygotowana wycena.
Zostaw swój numer telefonu, jeśli jesteś zainteresowany kontaktem działu handlowego. Należy wprowadzić 9-cyfrowy numer telefonu nie przedzielony żadnymi znakami.
Kod pocztowy jest pobierany do celów statystycznych. W przypadku kontaktu z działem handlowych lub wykonawczym, zostanie przydzielona odpowiedzialna za dany region. Może to przyspieszyć lub ułatwić kontakt. Należy wprowadzić kod pocztowy w formacie XX-YYY.